Certified Human Leader ja Inhimillisen johtamisen verkosto keväällä 2026 – maksuton tietoisku
Ajankohta ja paikka
Alkaa
10.3.2026
Päättyy
10.3.2026
Tapahtumapaikka
Verkkototeutus (Teams) Suomi
Uskotko, että yrityksen menestymisen edellytys on ihmiskeskeinen johtaminen? Haluatko olla johtaja, joka inspiroi ja motivoi muita?
Keskuskauppakamarin ja Milestonen järjestämä Certified Human Leader -ohjelma on sinulle, joka haluat kehittää johtajuuttasi ja luoda työympäristön, jossa ihmiset voivat menestyä. Haastamme sinut pohtimaan oman johtamisesi taustalla olevia uskomuksia ihmisistä.
Ympäristömme epävarmuus, valtavat globaalit haasteet ja jatkuvat muutokset luovat johtajuudelle paineita. Nykypäivän haasteiden ratkaisuun tarvitaan sitoutunut henkilöstö, joka on motivoitunut tuomaan parhaan osaamisensa yrityksen käyttöön. Tähän päästään luottamusta herättävällä johtamisella, joka rakentaa yhteenkuuluvuuden tunnetta sekä innostaa ja tukee oppimista ja luovuutta. Inhimillinen johtaminen vaatii syvällistä ihmisyyden ymmärtämistä, ja toimintaan vaikuttavien asenteiden ja uskomusten tunnistamista.
Tietoiskun ohjelma
Klo 8:30 Tervetulosanat Myyntijohtaja Tomi Järvinen, Keskuskauppakamari
Klo 8:35 Certified Human Leader Milestonen perustaja, valmentaja Timo Erämetsä, Hyvän Valmentaja Oy.
Klo 8:45 Johdon inhimillisen johtamisen verkosto Kulttuuristrategi Anna Savonen, Milestone
Klo 8:55 Kysymyksiä ja keskustelua
Klo 9:00 Tilaisuus päättyy
Tilaisuus toteutetaan Teams-verkkotilaisuutena. Osallistumislinkki toimitetaan ilmoittautuneille edellisenä päivänä.